Brave Broeder wordt De Braafste Broeder.
Brouwerij ‘De Dochter van de Korenaar’ is dan wel de nieuwste biersensatie in Baarle-Hertog, de Belgische enclavegemeente was voorheen géén maagdelijk biergebied: vele bierliefhebbers kennen allicht ’t Brouwershuys. De zaak vinden, is niet al te moeilijk vertelt de gevel ons: enerzijds 108 meter, anderzijds 217 meter verwijderd van de Nederlandse grens.
Deze zaak is in twee woorden niet te vatten. Bij de (blije) intrede kom je meteen terecht in het bierwinkeltje met een degelijke en soms zelfs vrij ongewone keuze aan Belgische bieren. Vroeger bleek de keuze veel ruimer met bieren uit de hele wereld. Twee bieren vallen ons op: Boalse Kei en De Braafste Broeder (wat is er gebeurd met de Brave Broeder ?).
We zetten ons in het proeflokaal, verdeeld over twee ruimtes: ééntje naast de winkel en één in een ‘aangebouwd schuurtje’, zo lijkt het. Behalve talrijke bieren, staan er ook streekgerechten op het menu. Een 75 cl. fles Boalse Kei wordt netjes geschonken in Boals Dubbelop glazen. Boalse Kei (8 vol%alc.) werd in opdracht gebrouwen bij brouwerij Caulier (‘Goullier’ volgens het etiket). De kleur heeft iets van donkere chocolade, een chocolade die we, samen met peer, ook in het complex geparfumeerde aroma terugvinden. De smaak is vol, zoet, alcoholisch en vloeit lang uit. De gedachte aan Rochefort 8° is zéér dichtbij.
’t Brouwershuys is ook een waar museum van smokkelattributen en prachtige biercuriosa. Een fenomenale collectie geëmailleerde reclameborden, bierposters, oude bakken, bierflessen, … sieren de gelagruimte, de volledige zolderruimte (tevens een derde proeflokaal) en het terras. Patron Johan Spapen, die ook biersessies organiseert, is terecht fier op zijn verzameling.
Tijd voor die Braafste Broeder (deze keer uit de ketels van ‘Gaullier’). Ik dacht het bier met gelijkaardig etiket als ‘Brave Broeder’ te kennen. Het bier dat ons, als gevolg van een communicatiefoutje, in ondoorzichtige kelkjes wordt gepresenteerd, heeft echter een totaal nieuw recept en aldus een nieuwe naam. Het alcoholgehalte is merkelijk hoger: 8 vol.%alc. Het licht amberkleurige bier heeft iets van abrikoos in het aroma, is verder wat zoetig en eindigt licht bitter. Zonder meer een degelijk bier dat weinig gebreken, maar evenmin verrassingen vertoont. Het bier en een stevige schotel met drie soorten kaas en 3 soorten worst en een bolletje monnikenbrood met kruidenboter , bezorgt ons een mooie namiddag op een unieke locatie.
’t Brouwershuys
Molenstraat 42
2387 Baarle-Hertog
Tel. 014 69 94 03
www.brouwershuys.be of www.beterbier.be
Dagelijks geopend van 10:00 tot 18:00 uur, gesloten op maandag.
Groepen op afspraak.
Hello,
Graag had ik willen weten waar ik bierposters kan vinden van al onze Belgische bieren.
Ik ben woonachtig in Bali- Indonesia en in de gelegenheid waar ik soms kom, zie ik die algememe poster grote hangen, de biertjes met hun bijpassend glas, ook een variatie van bierposter had ik hier graag bij me thuis willen hebben.
Ik zou graag zo’n poster willen vinden om bij mij op mijn teras te hangen.
Japanezen zijn dol op ons bier en ik ook natuurlijk, dat mis ik hier echt,nu is er weer Leffe en Hoegaarden in Bali verkrijgbaar, maar den Duvel is weer uit de markt. Belgische produkten zijn zo zelden te vinden hier in bali, hoe komt dat toch, ligt Belgie dan zo moeilijk op de markt ?
Zo jammer onze Belgische biertjes voor vele nog onbekend zijn.
Liece groetjes vanuit een bloedheet bali op het ogenblik.
Erna.
Hello,
Nog steeds ben ik op zoek naar bierposters. Wie kan die me bezorgen ?
Ik woon in bali en had graag een poster bekomen.
Lieve groetjes, Erna.
is het geen antiekzaakje geworden? had het gehoord,als het nog steeds het brouwershuys is kom ik binnenkort
Ik weet alleen dat ’t Brouwershuys vorig jaar failliet is gegaan. Wat er nu van is geworden, weet ik niet.
Hello,
Ik ben Jaak en heb begin dit jaar een nieuwe poster ” België het Bierland” editie 2010 op de markt gebracht. Als ex-patron van Kaffee De Hopduvel te Gent, vond ik dat deze traditie na 10 jaar terug in eer moest hersteld worden. Heb je belangstelling stuur mij dan een berichtje.
Vele biergroetjes,Jaak
Hello,
Toevallig kwam ik na al die tijd deze reactie tegen omtrent een bierposter. Ja ik heb nog altijd interesse.
Woonachtig in Bali en enkel Hoegaarden te vinden, bad luck want ik ben een Duvel, Trippel en Leffe fan.
Lieve zonnige groetjes, Erna.