Brouwen als filosofie.
Een koppel buizerds overschouwt het schitterende landschap rondom Gouvy. In het gehucht Limerlé vind ik Brasserie Oxymore, deel van Périple en la Demeure, een coöperatie die berust op drie pijlers: sociaal, cultureel en milieubewust. In die filosofie werd er in mei 2006 ook een microbrouwerij geïnstalleerd. Een nieuw team van 8 zielsverwanten brouwt 6 keer per jaar zo’n 450 liter Oxymore, een fruitig en bitterig blond bier.
Een voormalige herenboerderij werd prachtig gerestaureerd tot kleinkunstencentrum waar concerten, theater en tentoonstellingen worden georganiseerd. Behalve het eigen bier kan je aan de bar ook enkele bieren van Brasserie Dupont vinden. De brouwerij staat opgesteld in een aanpalende ruimte. Voorlopig althans, want het brouwen is er niet ideaal. Zo loopt de afwatering naar de verkeerde kant. Er zijn plannen om de brouwerij op een andere plaats of in het andere gebouw te plaatsen maar “dat vraagt nog veel denkwerk”. De installatie werd samengesteld uit gerecupereerde melktanks uit een hoeve nabij.
In de Zytholoog nr. 15 staat in het artikel van Casimir Elsen de herkomst van de vreemde naam uitgelegd. De naam ‘Oxymore’ werd ontleend aan het Griekse ‘oxymoron’, een taalkundige term voor een verbinding van woorden die schijnbaar tegengesteld zijn. Een voorbeeld is ‘een heldere nacht’: helder suggereert licht, nacht wijst naar donker. De vereniging roept een gelijkaardige tegenstelling op: ‘périple’ betekent moeilijke reis, omzwerving, terwijl ‘demeure’ een verblijf of woning is. Périple en la Demeure is als het ware een ‘reis thuis’ aldus.
Brasserie Oxymore
Rue Verte 1
6670 Limerlé (Gouvy)
Tel. 080 51 10 13
peripleenlademeure@yahoo.fr
Bron en meer info:
‘Brasserie Oxymore in Limerlé’, De Zytholoog nr. 15, pag. 10-11 (Casimir Elsen)
0 Reacties to “Brasserie Oxymore”